(1) (2) (3) (4)
  • Stopy dávnej minulosti 7 - Slovensko na konci stredoveku
  • 7 kníh v sérii
  • Na stiahnutie - Vo formáte PDF nájdete úvodné dvojstrany všetkých kapitol Stopy dávnej minulosti 7
  • Dejiny v príbehoch - Príbeh Barbory Celjskej by mohol slúžiť ako námet na historický veľkofilm... Medzi hrdinov tejto knihy patrí aj Ladislav Pohrobok, Matej Korvín a jeho nezákonná láska Barbora Edelpöcková a zákonná, krásna, vzdelaná a bohatá Beatrix Aragónska, charizmatický Juraj zo Schönbergu, ale aj nešťastný Vasko „nevinny“. Dejiny Slovenska v príbehoch. Naozaj to platí v plnej miere.

Nachádzate sa na stránke: Vydavateľstvo Rak > Autori > Pavel Dvořák

Pavel Dvořák

Pavel DvořákPavel Dvořák sa narodil 13. mája 1937 v Prahe. Jeho otec František Dvořák bol technik, matka Marta Dvořáková herečka, členka plzenského divadla (teda nie Zuzka Zguriška, ako sa nesprávne uvádza aj v literárnohistorických prácach). Od roku 1939 žije na Slovensku. Vyštudoval históriu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, pracoval ako redaktor vo viacerých novinách a časopisoch, no najmä ako slobodný spisovateľ. Napísal vyše dvadsať kníh a tisícky článkov, nakrútil asi sto televíznych filmov a nahral okolo sto rozhlasových relácií. Knižná séria Stopy dávnej minulosti je výsledkom práce tridsiatich rokov, počas ktorých sa venoval slovenskej histórii.

Viac o Vydavateľstve Rak

Pavel Dvořák - profil na www.osobnosti.sk

Pavel Dvořák - profil v Albume slovenských spisovateľov

Pavel Dvořák - profil na webe Slovania

 


ZVON

ZVON - Krátky film Jakuba Dvořáka v produkcii Jiřího Jánošíka. Účinkuje Pavel Dvořák ako rozprávač a Vojtech Varga ako írsky mních.


 

 

 

AKCIA
Ku každému nákupu za viac ako 33€ Vám ponúkneme jednu z akciových kníh ako darček!
Ponuka sa Vám zobrazí v objednávkovom formulári.

 


TRVALO ZĽAVNENÉ TITULY »
 

 

 

Každý držiteľ AZET karty dostane od nás pri nákupe darček! Bez ohľadu na výšku objednávky si môže vybrať jednu z kníh Farby kaki alebo Podivný barón.

Azet karta

Najnovšie knihy:
 
Interregnum
Interregnum
Tomáš Borský
Cena: 9,00 €