(1) (2) (3) (4)
  • Stopy dávnej minulosti 7 - Slovensko na konci stredoveku
  • 7 kníh v sérii
  • Na stiahnutie - Vo formáte PDF nájdete úvodné dvojstrany všetkých kapitol Stopy dávnej minulosti 7
  • Dejiny v príbehoch - Príbeh Barbory Celjskej by mohol slúžiť ako námet na historický veľkofilm... Medzi hrdinov tejto knihy patrí aj Ladislav Pohrobok, Matej Korvín a jeho nezákonná láska Barbora Edelpöcková a zákonná, krásna, vzdelaná a bohatá Beatrix Aragónska, charizmatický Juraj zo Schönbergu, ale aj nešťastný Vasko „nevinny“. Dejiny Slovenska v príbehoch. Naozaj to platí v plnej miere.

Nachádzate sa na stránke: Vydavateľstvo Rak > Autori > Pavel Dvořák

Pavel Dvořák

Pavel DvořákPavel Dvořák sa narodil 13. mája 1937 v Prahe. Jeho otec František Dvořák bol technik, matka Marta Dvořáková herečka, členka plzenského divadla (teda nie Zuzka Zguriška, ako sa nesprávne uvádza aj v literárnohistorických prácach). Od roku 1939 žije na Slovensku. Vyštudoval históriu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, pracoval ako redaktor vo viacerých novinách a časopisoch, no najmä ako slobodný spisovateľ. Napísal vyše dvadsať kníh a tisícky článkov, nakrútil asi sto televíznych filmov a nahral okolo sto rozhlasových relácií. Knižná séria Stopy dávnej minulosti je výsledkom práce tridsiatich rokov, počas ktorých sa venoval slovenskej histórii.

Viac o Vydavateľstve Rak

Pavel Dvořák - profil na www.osobnosti.sk

Pavel Dvořák - profil v Albume slovenských spisovateľov

Pavel Dvořák - profil na webe Slovania

 

Najnovšie príspevky na blogu:

Pavel Taussig - Hana (ukážka)

Ukážka z najnovšej knihy Vydavateľstva Rak - Hana. Rozmarný príbeh osemnásťročnej doručovateľky z prostredia nemenovaného vydavateľstva krásnej literatúry v Bratislave.

Piata kniha o Bratisave - Posledné dni Rakúsko-Uhorska

Na začiatku všetko vyzeralo trochu ako gýčová melodráma. 28. júna 1914 sa rozozvučal radničný zvon, aby oznámil, že v Sarajeve zavraždili následníka trónu Františka Ferdinanda d´Este spolu s manželkou Žofiou, vojvodkyňou z Hohenbergu. Pre Bratislavu to bola dvojnásobne vzrušujúca správa. . .

Posledná cisárska návšteva v Bratislave - Piata kniha o Bratislave

Dokončil som novú kapitolu Piatej knihy o Bratislave, Ako sa Bratislava stala hlavným mestom Slovenska. Vrátil som sa v nej k seriálu, ktorý pod rovnakým menom na jar 1967 uverejňoval denník Práca. Opieral sa o spomienky účastníkov historických chvíľ rokov 1918 – 1919 ako bol napríklad mestský archivár doktor Ovidius Faust, referent prvej slovenskej vlády Ing. Štefan Janšák a mnohí ďalší. Spomínali aj na poslednú cisársku návštevu v Bratislave 16. júla 1918.


ZVON

ZVON - Krátky film Jakuba Dvořáka v produkcii Jiřího Jánošíka. Účinkuje Pavel Dvořák ako rozprávač a Vojtech Varga ako írsky mních.


 

 

 

AKCIA
Ku každému nákupu za viac ako 33€ Vám ponúkneme jednu z akciových kníh ako darček!
Ponuka sa Vám zobrazí v objednávkovom formulári.

 


TRVALO ZĽAVNENÉ TITULY »
 

 

 

Každý držiteľ AZET karty dostane od nás pri nákupe darček! Bez ohľadu na výšku objednávky si môže vybrať jednu z kníh Farby kaki alebo Podivný barón.

Azet karta